Giriş HÜSEYİN KULELİ İçindekiler GALİP OTO

Haberler
KEMALİYE SEVGİSİ COM WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ(Hüseyin KULELİ)

KEMALİYE SİTELERİ
M.M.Cuher Okulu.sayfasi
Kemaliye.ilçesi.com
KekikpınarKöyü.com
Özdengazetesi.com
Burhantarlabasi.com
H.A.Akın Mes.Yük.Okulu
M.M.CÜHİR İLKÖĞRETİM OKULU WEB SİTESİ
AÇIK LİSE SINAVLARI
KEMALİYE  HARİTASI  
A.Ö.F.SINAV  SONUÇLARI
SINAV-SORU BANKASI
ÖĞRETMENLER  Sitesi
T C KİMLİK ÖĞRENME
TELEFON FATURASI
ADRES BANKASI
KARAVELET KÖYÜ PASİNLER/ERZURM
SİZİN SAYFANIZ
KEMALİYE'YE ULAŞIM YOLLARI
BUNA BAKIN
ARKADAŞLARIM
SEVDİKLERİM
ŞAİR:İbrahim CANLITÜRK

840'LI YILLARDA KEMALİYE


Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Çok iyi
iyi
Fena Değil
Normal
Karışık
Kötü
-------HIZLI MAİL------- 
  Adınız:
  E-Mail:

  Mesaj:


j27/06/2002

Elektrik sayaçları bina dışına çıkarılıyor. Tedaş yeni çıkan bir yönetmeliğe göre Tüm yurtta uygulanacak olan elektrik sayaçlarını bina dışına alma işlamini ilçemizde uygulamaya başladı. Tedaş tüm abonelere ihbar dağıtılarak 20-30 gün lük süre içinde sayaçların dışarı çıkarılmasını istiyor. Bu uygulama abonelere ortalama 35.000.000 TL. lik bir yük getiriyor.
 

j12/06/2002

Devlet bakanı Nejat ARSEVEN ilçemize geliyor. Restore edilme bahanesiyle 15 yıldır ibadete kapalı olan ve restorasyonu bir türlü bitirilemeyen Tarihi Orta Camii Hasan Basri AKTAN ve H.Ali AKIN'ın girişimleri sonucu bir açılış dolayısıyla Erzincan'a gelecek olan Nejat ARSEVEN buradan ilçemize geçerek bu durumu yerinde inceleyecek. Daha önceki bazı zengin hemşerilerimizin tüm amsrafları karşılayarak restorasyonu bitirme talepleri geri çevrilmişti. Aynı talebin tekrar gündeme getirilerek bakana iletileceği söyleniyor.
 

j11/06/2002

Tüm elektrik sayaçları bina dışına alınıyor. TEDAŞ tarafından önümüzdeki haftadan sonra uygulamaya başlanacak olan yeni yönetmeliğe göre tüm abonelerin elektrik sayaçlarını bina dışına almaları için 1 ay süre tanınacak. Bu süre içinde işlem yaptırmayan abonelerin elektrikleri kesilecek. Her aboneye ortalama 35-40 milyon kadar masraf açacak olan bu uygulama halktan büyük tepki alacağa benziyor.

j29/05/2002

Haberle ilgili resimler Haberle ilgili resimler Haberle ilgili resimler Haberle ilgili resimler Keban baraj gölü hızla doluyor. Keban baraj gölünün doluluk oranının %70 e ulaşdığı bildirildi. İlçemizde baraj gölünün boşalmasıyla oluşan verimli araziye yaklaşık 15-20 kişi tarafından ekilen ekinler ve sebzeler baraj gölünün yükselmesiyle sular altında kalmaya başladı. Toplam zararın 3.5 - 4 milyarı bulacağı söyleniyor. Diğer taraftan ise birkaç senedir göremediğimiz barajın manzarayı tamamlayan o güzel halini bu yıl görecek olmamız herşeye rağman çok güzel.
 

j03/05/2002

Tarihi Kemaliye (Eğin) maket evleri, ilçemizde Nazım ATABEY tarafından değişik şekil ve biçimlerde desenli çam tahtalarından orjinaline uygun yapılarak meraklılarına arz edilmektedir. Dilediğiniz yerde dekor olarak yada ışıklandırması olduğu için gece lambası olarak kullanılabilir. Birbirinden güzel maket evlerin fiatları 50.000.000 ile 600.000.000 TL. arasında değişmektedir. İsteğe göre iç dekorasyon uygulanır, belirlediğiniz ebatlarda sipariş verilebilisiniz. Geniş bilgi ve sipariş için 05446513121 ve 0446 7512785 nolu telefonları arayabilirsiniz. Üzüntülü Haber. İlçemizde şoför Veli olarak tanınan Veli FIRAT girdiği bunalım sonucu intihar ederek vefat etti. Bugün Saat 16:00 civarında Ariki deresindeki köprüye asılı bir vaziyette bulunan Veli FIRAT bir süredir Kemaliye devlet hastanesinde astım tedavisi görmekte idi. Rahatsızlığı sebebiyle kendisini görmeye gelen çocuklarıda ilçe halkı gibi bu üzüntülü haberle şok oldular.
 

j14/04/2002

İlçemize Yıldırım Düştü. İlçemiz 14-04-2002 günü saat 23.30 da Paşabağı mevkiine düşen yıldırımla sarsıldı. Düşen yıldırım adeta bir deprem etkisiyle ilçeyi sarstı. Çok sayıda Elektrik ve elektronik eşya hasar görerek kullanılmaz hale geldi. 150- 200 telefon aboneside TELEKOM cihazlarının hasar görmesi sebebiyle görüşme yapamadı. Ayrıca İlçemizden 2 gün süreyle internet bağlantıları yapılamadı.
 

j24/03/2002
İŞTE SİZE SÜPER BİR SOHBET ODASI VE KEMALİYE KANALI
Sizin için kemaliye kanalını register ettik .İster sayfalarımızdan isterseniz mirc programıyla (#kemaliye) kanalında sohbet edebilirsiniz artık Kemaliye'ninde nette bir sohbet kanalı oldu. Hade hayırlı olsun.
 
j21/03/2002

Ölüm. İlçemizde şoför Burhan olarak bilinen Burhan TOPALOĞLU geçirdiği beyin kanaması sonucu vefat etti. Ayrıca İsmail BAYRAK'ın yaşlı anneside vefat etti. Ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.
 

j15/03/2002

Baharın habercileri. İlçemizde baharın habercileri olan bademler çiçek açmaya başladı. Özellikle koyu pembe renk çiçekleriyle tatlı bademlerden ayırt edilen acı bademler Kemaliye'de muhteşem olan baharın ilk habercisi olmayı o bembeyez köpükleriyle coşkusunu artıran Kadıgölü ile paylaşıyor.
 

j09/03/2002

Kemaliye merkezli bir Deprem daha. Sat 15:30 da merkez üssü Kemaliye olan 3.2 şidettindeki deprem ile merkez üssü Kemaliye olan depremlere bir yenisi daha eklenmiş oldu. Zemini tamamen kayalık olan ilçemizdeki bu yer hareketleri hayretle karşılanıyor.
 

j07/03/2002

Çeşme tartışması. Tedaş hizmet binası deposuna ve bahçesine yapılması gereken yola engel olmakta olan Demirçiler sokağındaki çeşme belediye encümeninin aldığı kararla sökülerek Tedaşın yolun genişlemesi için bahçesinden yola terkettiği boşluğa kaydırılıp aynı şekli ve taşlarıyla yapılasına başlanmıştı ki Çekül vakfının, Kemaliye derneklerinin ve kaymakamlığın çeşmenin tarihi (???) olduğu dolayısıyla hiç dokunulmaması gerektiği yönünde devreye girmesiyle olay bir anda ilçe gündemine oturdu. Şimdi halk restore bahanesiyle 15 yıla yakın zamandır ibadete kapatılan Kemaliye'nin TEK tarihi eseri olan ORTA CAMİİ'ye Bu derneklerin, vakfın ve kaymakamlığın neden sahip çıkmadığının sorgulanması gerektiğini düşünüyor. Olay birazda Ecyad kalesi olayını anımsatıyor. Hani o kaleyi yapan Osmanlı'ya, tarihine ve kültürüne her fırsatta sövenler Ecyad olayında boğazları yırtılırcasına bağırmışlardı ya Osmanlı kalesi yıkılıyor diye. İlçemizde de ilçenin tek tarihi eserine hiç sahip çıkılmazken bir ermeni çeşmesi için ortalık toz duman oldu.
 

j02/03/2002

Deprem. Saat 22.30 sularında merkez üssü komşu ilçe Divriği olan 4.2 şiddetindeki deprem ilçemizdede hissedildi. Deprem herhengi bir zarara yol açmadı.
 

j19/02/2002

Karakoçlu köyünde yangın. Köyde 2 taksinin bulunduğu garajda saat 12.00 sularında çıkan yangında araçlar tamamen yandı.

j18/02/2002

Kemaliye Kültür, Eğitim ve Kalkınma Vakfı kuruluyor. Kısa adı KEKAV olan Kemaliye Kültür, Eğitim ve Kalkınma Vakfı ünvanlı bir vakıf kuruluyor. Değerli hemşehrimiz Hasan Basri AKTAN vakfın kuruluş amacının Kemaliye (Eğin) ilçesi ve köylerinin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden katkıda bulunmak üzere, Kemaliye'liler arasında dayanışmayı sağlamak olduğunu bildirdi.
 

j18/02/2002

Devlet Ahmet vefat etti. Kemeliye'nin renkli simalarından Devlet Ahmet olarak bilinen Ahmet SOLMAZ vefat etti. Devlet Ahmet çarşı içinde kaldığı boş dükkanda kalıyordu ve bir süredir soğuktan dolayı rahatsızlanmıştı.
 

j18/02/2002

TAŞYOLU BİTİYOR. Eğin'in 130yıldır takıntısı haline gelen Taşyolunda sona ulaşmak için sadece metreler kaldı. Tünellerin sonuncusunda 30metrelik bir mesafe kaldığı ve delme işinin Şubat sonuna doğru biterek ışığın görüleceği bildiriliyor.
 

j07/01/2002

İki gün süren yoğun kar yağışından sonra ilçede hayat felç oldu. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 40 cm. köylerde ise 120-150 cm. yi buldu. İlçenin her iki yoluda kapandı Bağıştaş istasyonunda ilçeye gelemeyen 7 kişi 48 saattir mahsur kaldı. İki metreyi bulan kar nedeniyle dün yol açma çalışmaları sonuçsuz kaldı. Üstelik yolları açmak için gelen dozer operatörüde mahsur kalanlar arasında. Ayrıca 49 köyde ise kopan teller ve devrilen elektrik direkleri yüzünden 48 saattir elektrik yok. Arızaların giderilmesi için yolların açılması bekleniyor.
 

j02/01/2002

Saat 14:00 sularında merkez üssü Kemaliye olan 3.7 şiddetinde bir deprem oldu. Can ve mal kaybı olmazken büyük korku yaşandı. Geçen yılda merkez üssü Kemaliye olan bir deprem olmuştu.
 

Giriş ] KEMALİYE YÖRE AĞZI ] KEMALİYE TÜRKÜLERİ ] KEMALİYEYE ULAŞIM ]

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi hkuleli@ixir.comadresine gönderin.
Telif Hakkı © 2002 KEMALİYE.SEVGİSİ.COM
Son değiştirilme tarihi: 11/07/02